Kryefaqja Aktualitet Lajm i mirë nga MSH: Janë shëruar 31 persona me COVID-19, mes...

Lajm i mirë nga MSH: Janë shëruar 31 persona me COVID-19, mes tyre një mjek dhe një infermier

0
Shpërndaje

Në vendin tonë janë 186 personat që kanë rezultuar pozitivë me COVID 19 pas kryerjes së testit, prej tyre 8 kanë vdekur. Por përvec numrit të prekurve që sa vjen e shtohet ka edhe lajme të mira.

Sipas MSH, deri tani kemi një mjek dhe një infermier të shëruar dhe në total janë 31 të shëruar, pas testeve të kontrollit të kryera kanë rezultuar negativë.

Në 24 orët e fundit janë testuar 102 persona të dyshuar, prej të cilëve janë konfirmuar 12 raste të reja me COVID-19, me pak se dje.

Harta e të prekurve nga COVID-19 është shtrirë tashmë edhe në Pukë dhe zgjerohet në Tiranë, Korçë, Fier, Shkodër dhe Durrës, përveç rasteve të zbuluar për të cilat po kryhet hetimi epidemiologjik dhe ku po punohet me shumë intesitet nga epidemiologët për gjurmimin e kontakteve të rasteve pozitive dhe ndërprerjen e zinxhirit të transmetimit të infeksionit.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here