Kryefaqja Aktualitet Në mes të dimrit, punime për lyerjen e fasadave të Spitalit Infektiv

Në mes të dimrit, punime për lyerjen e fasadave të Spitalit Infektiv

0
Shpërndaje

Emanuel Smaka

Pas denoncimeve të bëra shpeshherë në media për gjendjen e amortizuar të Spitalit Infektiv në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, lajmi i mirë është se më në fund po bëhen përpjekje për të ndryshuar pamjen e kësaj godine.

Prej ditësh ka nisur lyerja e ambienteve të jashtme në institucion, por së fundmi punimet janë ndërprerë sërish për shkak të reshjeve të shiut dhe temperaturave. Ajo që bie në sy është fakti se pavarësisht nisjes së punimeve, në ambientet e jashtme nuk ka të afishuar asnjë tabelë informuese mbi shumën që po investohet, kush është investitori apo subjekti që po zbaton projektin.

Nuk dihet nëse punimet do të shtrihen edhe në pjesë të tjera të godinës siç janë shkallët dhe ballkonet, të cilat janë amortizuar së tepërmi vit pas viti./ Shendeti.com.al

 

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here