Kryefaqja Lajm kryesor Ngërçet muskulore gjatë verës – si t’i trajtoni me produkte natyrale

Ngërçet muskulore gjatë verës – si t’i trajtoni me produkte natyrale

0
Shpërndaje

Përshtati në shqip: Blertina Koka

Ngërçi është një tkurrje e fortë dhe e dhimbshme muskulore. Dehidratimi, çrregullimet elekrolitike, lodhja, mungesa në vitamina dhe cikli menstrual janë ndër shkaqet më të zakonshme. Një mënyrë për të parandaluar ngërçet është të masazhoni dhe tendosni muskujt, dhe të merrni lëndët ushqyese të nevojshme për trupin: kalium, kalcium dhe magnez. Ato quhen elektrolite dhe mund t’i gjeni në ushqimet e mëposhtme. Shfletoni galerinë…

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here