Kryefaqja Aktualitet Pediatrja: Prindërit kanë frikë, u japin fëmijëve ilaçe pa kriter për temperaturën

Pediatrja: Prindërit kanë frikë, u japin fëmijëve ilaçe pa kriter për temperaturën

0
Shpërndaje

Pediatrja Valbona Shahinaj, është shprehur se prindërit për shkak të frikës që kanë u japin fëmijëve ilaçe pa kritere.

E ftuar në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania është shprehur se prindërit nuk respektojnë as oraret e ilaçeve dhe ua japin fëmijëve.

“Jemi fiks si amerikanët dhe europianët e tjerë. Besoj se është frika faktori kryesor që i nxit prindërit,  për t’iu dhënë sa më shpesh ilaçe temperature fëmijëve, pa respektuar as oraret. Kjo bën që ilaçet e temperaturës të jenë pa kriter.”- tha ajo.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here