Kryefaqja Aktualitet PËRDITËSIM! 4 persona humbin jetën nga koronavirusi, ja sa janë në gjendje...

PËRDITËSIM! 4 persona humbin jetën nga koronavirusi, ja sa janë në gjendje të rëndë

0
Shpërndaje

Katër persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në 24 orët e fundit në vend.

Kanë humbur betejën me koronavirusin një 65-vjeçar nga Vlora, një 75-vjeçar nga Tirana, një 76-vjeçar nga Tirana dhe një 59-vjeçar po nga Tirana.

Ndërkohë, ditën e sotme janë shëruar 103 qytetarë të prekur nga koronavirusi, një numër më i lartë se dje, ku 95 persona fituan luftën me virusin, duke e çuar në 7732 numrin total të të shëruarve në vend.

Në dy spitalet COVID po trajtohen 190 paciente, ku 16 janë në terapi intensive dhe 5 të intubuar.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here