Kryefaqja Dieta Pija ideale pas festave, si ta përgatisim

Pija ideale pas festave, si ta përgatisim

0
Shpërndaje

Dietologe

Rolina Naco

– Ndihmon në largimin e yndyrnave (këto ditë jemi ngarkuar me yndyrë shtazorë, e cila ndikon në rritjen e kolesterolit në gjak si edhe ne trigliceridet)
– Ofron vitaminë C, e cila na mbron imunitetin tonë
– Na hidraton dhe na ofron një larmi ne antioksidante
-Ndihemi më produktiv në punë duke normalizuar likidet në trupin tonë dhe duke i ofruan vitamina dhe kripëra minelare
– Na ndihmon të ulim peshën trupor (pasi ndihemi të ngopur nëse e konsumojmë para vakteve duke reduktuar ushqimin)
– Na ofron shumë vlera ushqyese ne pothujase aspak kaloritë!

kanelle

Përbërësit
2 gota lëng portokalli
2 lugë çaji jeshil
2 gota ujë
1Shkop kanellë
2 karafila
1 luge gjelle mjaltë (opsionale)
gjysëm lëng limoni
Përgatitja
Në ujë të valuar hedim caj jeshil- karafil dhe i lëmë për 15 minuta dhe shtojmë lëngun e protokallit dhe limonit si dhe pak mjaltë gjatë kohës që duam ta konsumojmë!
2-3 mund të konsumojnë filxhan gjatë ditës

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here