Kryefaqja Lajm kryesor Pija ideale për të luftuar ftohjen

Pija ideale për të luftuar ftohjen

0
Shpërndaje

1 copë xhenxhefil (sa gjysëm kuti shkrepse)
2 lugë të vogla limoni
1 copë kanellë
1 lugë të vogël mjaltë
1 ½ flixhan ujë

Përgatitja:
Hidhni xhenxhefilin në ujë dhe liheni të ziej, sapo të fillojë të vloj ulni gradacionin dhe lëreni të ziejë. Shtoni dhe kanellën dhe liheni akoma për 5 minuta të ziejë. Kullojeni përbërjen dhe pasi të ftohet pak shtojini mjaltin dhe limonin. Ju bëftë mirë!

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here