Kryefaqja Dieta Pije mëngjesi (ose pas palestre) me banane dhe luleshtrydhe

Pije mëngjesi (ose pas palestre) me banane dhe luleshtrydhe

0
Shpërndaje

Përshtati në shqip: Daniela Bardhi

Nëse doni një ushqim të lehtë e të shëndetshëm në mëngjes apo një pije energjike para apo pas palestrës, këtu do t’ju paraqesim një recete të thjeshtë dhe tepër të shijshme.

Banane luleshtrydhePërbërësit:

  • 1 banane të grirë në feta
  • ½ filxhan lëng portokalli i freskët
  • 1 filxhan luleshtrydhe
  • 1 filxhan manaferra (nëse iu gjenden në shtëpi)
  • 1 e ½ kos pa yndyrë
  • 1 lugë gjelle mjaltë

Përziejini të gjithë përbërësit në mikser dhe pija juaj është gati. Ky lëng është perfekt për ta nisur ditën me shumë vitamina dhe energji.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here