Kryefaqja Box 4 Qymyr druri dhe zamkë, maska e duhur për heqjen e njollave të...

Qymyr druri dhe zamkë, maska e duhur për heqjen e njollave të zeza në fytyrë (Video)

0
Shpërndaje

Përshtati në shqip për “Shendeti.com.al”: Blertina Koka

Gjatë viteve të fundit, qymyri i drurit është bërë një nga produktet kozmetike më të përdorur për kujdesin ndaj fytyrës. I pasur me veti të shumta detoksifukuese natyrale, ai është shumë i mirë për pastrimin e fytyrës, madje është përdorur edhe si zbardhues natyral i dhëmbëve.

qymyr druri_fytyre

Blogerja e famshme Ana Chavarria ka postuar në llogarinë e saj në Instagram një video ku tregon se si mund të bëni një maskë për fytyrën duke përdorur qymyr druri dhe ngjitës.

Ajo përzien në një tas pak qymyr druri dhe një ngjitës jo toksik. Maskën e përgatitur e aplikon me anë të një furçe tek hunda, faqet dhe mjekra, ku ka pore të mbyllura.

Maska duhet mbajtur rreth 15-20 minuta, kohë e mjaftueshme që ajo të thatë. Në video shfaqet momenti kur blogerja e heq maskën dhe duken poret e ngjitura tek ajo. Kjo maskë është shumë efektive për heqjen e njollave të zeza dhe pastrimin e fytyrës.

Burimi: Daily Mail / https://shendeti.com.al/

 

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here