Kryefaqja Aktualitet Rasti ‘Tire’: Apeli liron infermieren dhe sanitaren e spitalit “Shefqet Ndroqi”, burg...

Rasti ‘Tire’: Apeli liron infermieren dhe sanitaren e spitalit “Shefqet Ndroqi”, burg për 2 të tjera

0
Shpërndaje

Gjykata e Apelit liroi sot infermieren Sidorela Cela dhe sanitaren Rukie Hoxhaj të spitalit Covid 2, të arrestuara për “Shpërdorim detyre” dhe “Mashtrim” të pacientëve të shtruar me koronavirus në këtë spital.

Kujtojmë që, sipas hetimeve të prokurorisë, si dhe zbardhjes së tabulateve telefonike, të dyja akuzohen se kishin biseduar shpesh herë me Tiren për mënyrën se si do t’i ndanin paratë e marra nga pacientët.

“Vetë vendimi i gjykatës dilte në konkluzionin se nuk kishin bashkëpunuar me Tire Alldervishin. Vendimi i gjykatës është i drejtë”, tha avokatja e tyre para mediave.

Kujtojmë që Apeli vendosi për të dyja masën “detyrim paraqitje”.

Ndërkohë për dy infermieret e tjera, Mira Bushi dhe Sheqerie Koçi nuk u pranua ankimi i masës, duke mbetur në burg.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here