Kryefaqja Aktualitet Rritet numri i urgjencave te Covid-1, vetëm gjatë ditës së sotme 12...

Rritet numri i urgjencave te Covid-1, vetëm gjatë ditës së sotme 12 raste

0
Shpërndaje

Situata me koronavirusin në vendin vijon të jetë e rënduar. Në një raportim nga spitali Covid-1, gazetari Erjon Skëndaj tha për “News24” dhe se vetëm gjatë ditës së sotme kanë mbërritur në këtë spital 12 urgjenca mjekësore me të sëmurë rëndë.

“E premtja ka shënuar rekordin e urgjencave mjekësore. Nga ora 06:00 e mëngjesit e deri më tani janë të paktën 12 ambulanca deri më tani me të sëmurë rëndë, që kanë mbërritur në spitalin Covid-1. Shumica e personave të mbërritur sot janë në moshë mbi 70 vjeç. Nga bisedat jashtë spitalit thuhet se pjesa më e madhe e tyre nuk e kanë bërë vaksinën dhe nuk kanë qenë të infektuar më parë me virusin. Ngarkesa spitalore në të dy spitalet Covid ka mbërritur në 80%, pra vetëm 20% e shtretërve janë të lirë. Po të ecet me këtë ritëm shtrimesh, brenda kësaj jave do të ezaurohen të gjithë shtretërit”, tha gazetari Skëndaj.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here