Kryefaqja Dieta Sallata ideale për darkë, ja përbërësit

Sallata ideale për darkë, ja përbërësit

0
Shpërndaje

Dietologe, Rolina Naco

sallate rolina 1

Një sallatë që do të rekomandoja të perdorej kryesisht në darkë përbërësit:

– Sallatë jeshile

– Spinaq

-Qiqra

-Fasule te kuqe

– Portokall

– Fara susami

Kjo pjatë ka një përmbajtje të lartë me proteinë bimore, karbohidrate të para përpunuara, andioksidant dhe shumë vitamina (kryësisht të kompleksit B dhe C)

Ideale

– Për persona diabetk

– Ata që kanë yndyrnat e larta

– Një vakt ideal për pas palestër

 

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here