Kryefaqja Aktualitet Shëndetësi cilësore dhe falas?! Nga Tirana në Dibër për ilaçin, ka 6...

Shëndetësi cilësore dhe falas?! Nga Tirana në Dibër për ilaçin, ka 6 muaj që mungon

0
Shpërndaje

Denisa Canameti

Ka 6 muaj që hemofilikët vijnë vërdallë nëpër QSUT për faktorin 9. Kanë qenë të shumta denoncimet në adresë të gazetës “Shëndet+” lidhur me këtë problematikë. Një denoncim ka ardhur nga një qytetar që  jeton në Dibër. Pacienti tregon se përgjigja që farmacia e spitalit i jep për këtë mungesë është e njëjtë: “Nuk ka. Raporto ku të duash”!

Kujtojmë se përgjegjës për fushatën e pozitës në Dibër është ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj.

“Tre herë që shkoj brenda 10 ditëve nga Dibra në Tiranë për të marrë ilaçin që më duhet antihemofilik. Farmacistja e spitalit thotë nuk ka. Shko, raporto ku të duash më tha. Po ku të raportosh? Rama u mallëngjye që 4 vjet shërbimi spitalor falas dhe cilësor. Po kujt i thotë? Ne që jemi duke u përballur me mungesën e ilaçeve? Dhe tani për të kërkuar votën na e sjell Beqajn për të mashtruar përsëri “ shkruan qytetari./

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here