Kryefaqja Aktualitet Shëndetësia falas në Lushnje? Qytetarët denoncojnë amortizimin në pediatri

Shëndetësia falas në Lushnje? Qytetarët denoncojnë amortizimin në pediatri

0
Shpërndaje

Krahas kronikave televizive të kuruara deri në detaje për rritjen e cilësisë së shërbimeve dhe institucioneve shëndetësore, një tjetër panoramë na shfaqet herë pas here nga videot  që postojnë qytetarët në rrjete sociale.

Një video e shpërndarë së fundmi tregon gjendjen e rënduar një repartin e pediatrisë në Spitalin e Lushnjes. Aty tregohen qartë shtretërit tejet të amortizuar, muret që i ka zënë myku dhe ndriçuesit e dhomës të dëmtuar.

Për më tepër, ndiqni videon:

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here