Kryefaqja Aktualitet Shoqëria civile në protestë: Stop importit të plehrave

Shoqëria civile në protestë: Stop importit të plehrave

0
Shpërndaje

plehra

Me pankarta nëpër duar, protestuesit e shoqërisë civile janë mbledhur mëngjesin e sotëm para selisë së qeverisë, ku kanë kërkuar që të mos miratohet ligji që lejon importimin e plehrave.

Aktivistët i kanë bërë thirrje kryeministrit Edi Rama të mbajë premtimin e dhënë në vitin 2013 dhe të mos sjellë plehra në vendin tonë.

Të gjithë në kor ata kanë thirrur  “Stop importit të plehrave, o plehra”,  ndërkohë që në shenjë simbolike kanë mbajtur kartonë të kuq në duar.

“Qytetarët shqiptarë duhet të zgjohen dhe kjo protestë këtë qëllim ka”, shprehen aktivistët.

plehra1

plehra2

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here