Kryefaqja Aktualitet Sopranoja Ermonela Jaho apelon për situatën e krijuar nga COVID-19

Sopranoja Ermonela Jaho apelon për situatën e krijuar nga COVID-19

0
Shpërndaje

Gazetare: Klevisa GJIKA

Sopranoja Ermonela Jaho i është bashkëngjitur figurave publike që apelojnë për të bërë kujdes gjatë kësaj periudhe. Videoja me mesazhin për të bërë kujdes dhe për të qenë sa më të përgjegjshëm për veprimet në përditshmëri është shpërndarë nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu me shkrimin:

#COVID19

Maskat funksionojnë dhe së bashku me distancimin social dhe higjienën personale janë armët më të mira që kemi në dispozicion për të ruajtur shëndetin tonë, të familjeve tona dhe shoqërisë ku jetojmë.

Dëgjoni apelin e sopranos së mirënjohur Ermonela Jaho

#RespektoRregullat Jep kontributin tënd për të frenuar përhapjen e koronavirusit

#COVID19

Edhe Instituti i Shëndetit Publik e ka shpërndarë menjëherë videon e sopranos së njohur.

Krahas bluzave të bardha, një ndikim të madh kanë edhe personalitetet e njohura, të cilët përmes mesazheve dhe komunikatave të tilla arrijnë të ndikojnë në grupmosha të ndryshme.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here