Kryefaqja Aktualitet Trishtuese/ Pas tërmetit që i mori shikimin, COVID-19 i merr jetën pedagogut...

Trishtuese/ Pas tërmetit që i mori shikimin, COVID-19 i merr jetën pedagogut Qerimi

0
Shpërndaje

Gazetare: Klevisa GJIKA

Tërmeti i 26 nëntorit ishte bomba e parë për pedagogun e universitetit Politeknik Klement Qerimi. Pas fatkeqësisë natyrore që i mori shikimin, fatkeqësia tjetër në nivel global i mori jetën.

Lajmi është bërë i ditur nga të afërmit e Qerimit përmes rrjetit social facebook. Referuar atyre, Qerimi është futur në intubim ditën që lamë pas, në një nga spitalet COVID dhe për fat të keq 47-vjeçari i mbylli sytë përgjithmonë.

Klement Qerimi la pas bashkëshorten dhe dy fëmijë.

Gentjan Dervishaj, miku i Qerimit, ka bërë njoftimin për ceremoninë mortore që do të mbahet:

“Shumë të dashur, me shumë hidherim jap këtë lajm, vëllain ynë ne Krishtin, profesor dhe pastor Klement Qerimi ka ndërruar jetë pas intubimit te tij dje në darkë për shkak të covid-19.

Nesër në 14:00 bëhet ceremonia mortore në Sharre! Gjithë Lutjet dhe dhembushuria e Perendisë për Anilën dhe dy fëmijet e tij”.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here