Kryefaqja Shendeti a-z K Ushqime për të përmirësuar kujtesën

Ushqime për të përmirësuar kujtesën

0
Shpërndaje

MSc Viktoria Naco, dietologe

Për të gjithë personat që kanë një stil jetese sedentare dhe kalojnë orë të zgjatura para ekranit, është e rëndësishme të konsumojnë ushqime të pasura me antioksidues! ⠀

Disa prej tyre që nuk duhet të mungojnë në përditshmërinë e tyre:⠀

tumerik ose shafran indie, një erz që mund të përdoret gjerësisht në gatimet tuaja ⠀

  • qepa & rozmarina ⠀
  • fara liri & vaji i tyre⠀
  • avokado & brokoli⠀
  • drithërat integrale të pasura në fibra & mikronutriente ⠀
  • boronicë & cranberries (boronice e kuqe) ⠀
  • vaj ulliri & ullinjte ⠀
  • panxhar ⠀
  • çokollatë të zezë

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here