Kryefaqja Dieta Ushqimet më të mira (dhe ato më të këqijat) për mëlçinë

Ushqimet më të mira (dhe ato më të këqijat) për mëlçinë

0
Shpërndaje

Bajamet

Frutat e thata – sidomos bajamet – janë një burim i mirë i vitaminës E, një lëndë ushqyese që studime të ndryshme kanë treguar se mund të ofrojë mbrojtje kundër dhjamosjes së mëlçisë. Bajamet gjithashtu janë shumë të mira për zemrën, prandaj mbushni një grusht me to herës tjetër kur doni të përtypni diçka.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here