Kryefaqja Aktualitet 1 mijë euro nën dorë tek QSUT për rreze, shkarkohet mjeku dhe...

1 mijë euro nën dorë tek QSUT për rreze, shkarkohet mjeku dhe infermieri

0
Shpërndaje

Emisioni “Stop” në Tv Klan ka denoncuar mbrëmjen e sotme se si shërbimi shëndetësor në Qendrën Spitalore Universitare (QSUT) blihet me para në dorë. Përmes kamerës së fshehtë, emisioni ka zbuluar se për të hyrë pa radhë në pavionin onkologjik dhe për të bërë rreze, mjafton të paguash të paktën 1000 Euro!

Pas skandalit të publikuar në emisionin “Stop” në Tv Klan se si shërbimi shëndetësor në Qendrën Spitalore Universitare (QSUT) blihet me para në dorë, reagon edhe Ministria e Shëndetësisë. Ka qenë vetë ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastarlliu ajo që njofton pezullimin dhe shkarkimin e menjëhershëm të infermierit Pali Çuni dhe mjekut Enes Hafizi.

 

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here