Kryefaqja Box 2 15 faktorët rrezikues të diabetit të tipit 2

15 faktorët rrezikues të diabetit të tipit 2

0
Shpërndaje

Përshtati në shqip: Blertina Koka / Shëndeti Online dhe gazeta ‘Shëndet+’

Shkon të bësh një vizitë rutinë tek mjeku dhe merr diagnozën: diabeti i tipit 2. Me siguri, mund të keni dëgjuar më parë për diabetin dhe mund të keni një ide të përgjithshme se çfarë mund ta ketë shkaktuar. Madje, mjeku mund t’ju ketë paralajmëruar në shumë raste se kjo sëmundje shkaktohet nga ushqyerja jo shëndetshëm dhe moskryerja e ushtrimeve fizike.

Por, nuk e keni dëgjuar, sepse keni jetuar në këtë mënyrë për vite me radhë dhe gjërat dukeshin sikur shkonin mirë. Por, çfarë ka shkuar keq? Si nuk i vutë re shenjat paralajmëruese? Për ta zbuluar këtë, hidhuni një sy faktorëve më të zakonshëm rrezikues të lidhur me diabetin e tipit 2.

Shfletoni galerinë

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here