Kryefaqja Aktualitet 3 punonjës me covid, mbyllet Bashkia e Malësisë së Madhe

3 punonjës me covid, mbyllet Bashkia e Malësisë së Madhe

0
Shpërndaje

Gazetare: Klevisa GJIKA

3 punonjës kanë rezultuar pozitivë në bashkinë e Malësisë së Madhe. Infektimet janë bërë shkak për mbylljen e godinës, e cila pritet të hapet të hënën e javës së ardhshme, pas dezinfektimit total të bashkisë.

Të dhënat e siguruara nga gazetari Senad Nikshiqi në News 24, tregojnë se numri i të prekurve mund të jetë akoma dhe më i lartë, pasi aktualisht 9 punonjës të tjerë janë në pritje të një përgjigjeje për testet e bëra. Këta të fundit mendohet se kanë qenë në kontakt me personat e rezultuar pozitivë me koronavirus.

Kujtojmë se bashkia e Malësisë së Madhe kishte vetëm dy raste me covid 19: një viktimë dhe një të prekur. Kjo bashki njihej për një nga godinat me më pak të infektuar, fakt që me të dhënat e fundit po rrëzohet.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here