Kryefaqja Estetike 4 gabime që po na plakin para kohe

4 gabime që po na plakin para kohe

0
Shpërndaje

Blertina Koka

Edhe pse procesi i plakjes është i pashmangshëm, është e sigurt të thuash se pjesa më e madhe e jona do të donin të plakeshin sa më vonë të jetë e mundur. Mund të mendoni se një gjumë i rehatshëm, vendosja e kremit kundër diellit dhe vendosja e një kremi kundër plakjes para se të flesh është i mjaftueshëm. Po sikur të zbuloni se mënyra si flini ose regjimi juaj për kujdesin e lëkurës gjatë natës vetëm sapo e përshpejton procesin e plakjes?

Ja cilat janë disa zakone të përditshme që po na shkaktojnë plakje të parakohshme të lëkurës. Shfletoni galerinë…

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here