Kryefaqja Aktualitet 4 raste të reja infektimi me Covid – 19 në Berat

4 raste të reja infektimi me Covid – 19 në Berat

0
Shpërndaje

Gazetare: Klevisa Gjika

Infektohen 2 punonjës të Drejtorisë së Shëndetit Publik , një infermiere nga ura vajgurore dhe një punëtore në fasonerinë e Beratit.

Prekja e punonjësve të DSHP vjen pas disa rasteve të mëparshme të rezultuara pozitive në këtë drejtori. Fasoneritë rikthehen në vatra rreziku për punonjësit pas tamponeve të ktyera pozitive.

Në Berat ka vetëm nëj të shëruar në dy javët efundit dhe numri i rasteve aktive në këtë qytet ka shkuar në 24. Epidemiologë të DPSH në Berat po vazhdojnë hetimet epidemiologjike për gjetjen e personavë që kanë qenë në kontakt me individët e rezultuar pozitivë.

Bashkia Berat ka konfirmaur se do të bëhet një dezinfektim total i ambienteve të fasonerisë dhe Drejtorisë së Shëndetit Publik. Kjo gjë do të bëhet në bashkëpunim me Drejtorinë e Higjienës.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here