Kryefaqja Estetike 7 përdorime gjeniale të lëvozhgës së vezës

7 përdorime gjeniale të lëvozhgës së vezës

0
Shpërndaje

Përshtati në shqip: Blertina Koka

Dhe ju që menduat se vezët janë të mira vetëm për përmbajtjen e tyre të proteinave. Por, këto përdorime të zgjuara të lëvozhgës së vezës, e lartësojnë atë edhe më shumë.

  1. Për fytyrë të butë si bebe

Rifreskoni fytyrën me këtë maskë aspak të shtrenjtë: Mjafton të shtypni lëvozhgat e një ose dy vezëve, i bashkoni me të bardhën e vezës dhe e aplikoni në të gjithë fytyrën. Lëreni të thahet, më pas e lani fytyrën me ujë të vakët. Lëvozhgat do të largojnë qelizat e vdekura nga lëkura, plus që kalciumi i këtyre lëvozhgave do të nxisë rigjenerimin e qelizave. Rezultati: lëkurë më e butë dhe më e shndritshme pas një përdorimi të vetëm.

Shfletoni galerinë

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here