Kryefaqja Foto-Lajm 7 shenjat paralajmëruese të kancerit të qafës së mitrës

7 shenjat paralajmëruese të kancerit të qafës së mitrës

0
Shpërndaje

21-27 janari shënon Javën e Parandalimit të Kancerit të Qafës së Mitrës.

7 shenjat e para paralajmëruese të kancerit të qafës së mitrës janë:

? Gjakderdhje jo të rregullt midis cikleve menstruale 
? Gjakderdhje jonormale vaginale pas marrëdhënieve seksuale
? Dhimbje mesi apo në fund të barkut
? Lodhje
? Humbje peshe dhe oreksi
? Parehati vaginale ose sekrecione vaginale jonormale
? Dhimbje gjatë kontaktit seksual

Nëse kanceri i qafës së mitrës kapet herët, është më i lehtë për t’u trajtuar, mbijetesa rritet dhe cilësia e jetës së gruas është më e mirë.

Burimi: JoTabu.al

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here