Kryefaqja Box 4 Puthja e Papës që shpëtoi fëmijën nga kanceri

Puthja e Papës që shpëtoi fëmijën nga kanceri

0
Shpërndaje

Përgatiti: E.B

Gianna Masciantonio, një vajzë e vogël e puthur në kokë nga Papa Françesku, është kuruar nga kanceri në tru, pasi i ishte dhënë vetëm 1 muaj jetë. Ajo ishte vetëm disa muaj kur papa e bekoi ndërsa po udhëtonte nëpër rrugët e Filadelfias në shtator 2015.

Tani është tre vjeç dhe prindërit e Giann-ës rrëfejnë se ajo ishte diagnostikuar me Histiocytosis, një çrregullim gjaku që ndodh kur ka një mbi-prodhim të qelizave të bardha të gjakut të quajtur histiocytet. Çrregullimi formoi tumorin në kokën e vajzës. Vogëlushja iu nënshtrua një operacioni kur ishte vetëm katër muajshe dhe mjekët nuk mendonin se ajo do ta festonte ditëlindjen e parë.

Prindërit e vogëlushes ja dedikojnë rimëkëmbjen e saj besimit dhe mjekëve në Spitalin e Fëmijëve të Filadelfias, raporton CBS News. Papa 81-vjeçar nuk e kishte idenë se vogëlushja kishte një tumor në tru kur u takuan gjatë parakalimit të tij. Familja e Giannas rrëfen se tumori është zhdukur pasi ajo iu nënshtrua kimioterapisë./Mirror

 

 

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here