Kryefaqja Aktualitet 786 raste të reja dhe 11 viktima nga Covid-19, ja qytetet më...

786 raste të reja dhe 11 viktima nga Covid-19, ja qytetet më problematike

0
Shpërndaje

Rekorde të tjera infektimesh janë shënuar sot në vendin tonë. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 786 raste të reja dhe 11 viktima. Pjesa më e madhe e infektimeve janë konfirmuar në Tiranë, me 379 raste të reja.

Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki:

379 raste në Tiranë, 71 raste në Gjirokastër, 35 raste në Shkodër, 31 raste në Fier,

28 raste në Krujë, 25 raste në Kavajë, 24 raste në Elbasan, 23 raste në Vlorë, Berat, Sarandë,

20 raste në Tepelenë, 18 raste në Lushnje, 14 raste në Durrës, 10 raste në Bulqizë,

8 raste në Pukë, 7 raste në Kurbin, Lezhë, Mat, Pogradec, 6 raste në Përmet,

4 raste në Delvinë, 3 raste në Korçë, Devoll, Kukës, Mirditë,

2 raste në Malësi e Madhe, Gramsh.

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 7671

Fier 1178

Durrës 1176

Korçë 903

Shkodër 841

Elbasan 761

Vlorë 717

Lezhë 671

Berat 519

Gjirokastër 463

Kukës 353

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here