Kryefaqja Aktualitet A mund të udhëtojnë drejt BE-së të vaksinuarit me vaksinën kineze dhe...

A mund të udhëtojnë drejt BE-së të vaksinuarit me vaksinën kineze dhe ruse? Përgjigjet Manastirliu

1
Shpërndaje

Ditën e sotme është mbledhur Komiteti Teknik i Ekspertëve për të lajmëruar mbi ndryshimet e masave që janë marrë për parandalimin e përhapjes së Covid-19.

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu është pyetur nga gazetarët nëse dy vaksinat që po marrin shqiptarët Sputinik V dhe Sinovac njihen nga Bashkimi Evropian për të udhëtuar drejt këtyre vendeve.

Manastirliu u shpreh se nuk ka ende një vendin në lidhje me këtë çështje, por ka informacion se është duke u marrë në konsideratë.

“Deri tani nuk ka asnjë vendim në lidhje me këto vaksina.

Por ajo që kemi informacion është se janë duke u marrë në konsideratë edhe ajo Sputinik dhe Sinovac për të marrë autorizimin emergjent dhe të tregimit. Besoj se do të ketë një lajm të shpejtë për sa i përket këtyre vaksinave. Por dua të theksoj se deri tani nuk ka asnjë kufizim për llojet e vaksinave për të hyrë në vendet e BE-së”,- tha Manastirliu.

1 Koment

 1. Pershendetje
  Kam kaluar Covid-19 ne Nentor 2020, lehte, ne shtepi me mjekim pakomplikacione
  Kam bere analizen vleresuese percrezultatet pas 3 muajsh e kam dale me shume antitrupa ne organizem
  Kam bere vaksinen Kineze me dt 5 Prill e 5 Maj dozen e dyte.
  Virusi me ka lene nje pasoje te dukshme, kam humbur shijen ne gjuhe
  Si mund te perfitoj, si mund te riaftesohem?
  Flm

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here