Kryefaqja Aktualitet Abuzimet me testet e Covid-19/ Gjykata lë në burg 14 mjekët dhe...

Abuzimet me testet e Covid-19/ Gjykata lë në burg 14 mjekët dhe sekserët

0
Shpërndaje

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg mjekët dhe sekserët që abuzonin dhe falsifikonin me testet ndaj COVID-19.

E vetmja që u lirua në detyrim paraqitje nga Gjykata është mjekja Marinela Kalaja, raporton gazetarja Klodiana Lala.

Prokuroria ditë më parë dha 15 urdhër-ndalime teksa nga përgjimet u zbulua se mjekët e sekserët kishin ngritur një grup për të falsifikuar testet COVID me të laboratorëve privatë në Tiranë.

Nga përgjimet rezultonte se me ‘mik’ një tampon fals negativ kushtonte 25 mijë lekë.

PERSONAT E NDALUAR

1-Klodian Muharremi, lindur dhe banues ne Tirane,
2-Eltjon Kola, lindur në Pukë dhe banues në Tiranë
3-Klodjan Krasniqi, lindur dhe banues ne Tirane
4-Blerim Cibaku, lindur në Dibër dhe banues në Tiranë
5-Erlind Prenga, lindur ne Gojan i Madh dhe banues në Tiranë
6-Marinela Kalaja, lindur ne Kruje dhe banues në Tiranë
7-Artur Dani, lindur ne Kruje dhe banues në Tiranë
8-Alfred Cani, lindur në Çidhën dhe banues në Tiranë
9-Igli Çela, lindur ne Librazhd dhe banues ne Tirane
10-Mario Bicja, lindur dhe banues ne Tirane
11- Xhuliano Senko, lindur ne Mukaj dhe banues ne Tirane
12-Ervin Hoxha, lindur dhe banues në Tiranë
13-Tauland Kamberi, lindur në Peshkopi dhe banues në Tiranë
14- Eraldo Kalemaj, lindur në Fier dhe banues në Fier
15. Ermir Koci, lindur dhe banues ne Tirane

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here