Kryefaqja Aktualitet Aksident i rëndë, ambulanca përplas për vdekje këmbësoren

Aksident i rëndë, ambulanca përplas për vdekje këmbësoren

1
Shpërndaje

Një aksident i rëndë me vdekjen e një personi ka ndodhur në Tiranë. Si pasojë e aksidentit gjeti vdekjen shtetësja me iniciale F.S 70 vjeç.

Ajo po ecte në kembë kur u godit nga ambulanca me drejtues shtetasin me iniciale H.G. Drejtuesi i ambulancës është shoqëruar në komisariatin e policisë.

Ngjarja e rëndë ndodhi tek rruga Feri Xhajko pranë ish Restorant Durrësit. Sipas policisë, nga hetimet paraprake ishte humbja e kontrollit nga ambulanca shkak i aksidentit.

Në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor i cili po vijon punën për zbardhjen e rrethanave të plota të aksidentit.

 

1 Koment

  1. Këmbës orët në Shqipëri janë tepër pa edukata. Jam ndodhur prezent para disa ditësh te kryqëzimi i pallateve të aviatorëve pranë kin.Agimi, kur makinat e ndaluar me semafor të kuq, i hapën rrugën ambulancës dhe dy të rinj vazhduan kalimin duke rrezikuar!
    Nuk besoj që shoferi në rast e sotëm të ketë patur faj.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here