Kryefaqja Aktualitet Ankthi dhe stresi/ Problemet e fëmijëve nga Covid

Ankthi dhe stresi/ Problemet e fëmijëve nga Covid

0
Shpërndaje

Covid ka lënë pasoja te fëmijët. Kryesisht përjetojnë ankth dhe stres. Psikologia e shkollës 9-vjeçare “Mihal Grameno”, në Tiranë thotë se trajton çdo ditë 5 deri në 6 nxënës.

Oriola Heta thotë se grupmosha që trajton më shumë janë fëmijë 12-14 vjeç.

Sipas psikologes, në shumë raste fëmijëve u mungon kujdesi prindëror. Kjo për shkak se ata punojnë me orare të zgjatura dhe qëndrojnë pak me fëmijët e tyre. /abcnews.al

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here