Kryefaqja Aktualitet Berat/ Përroi që rrjedh me plehra. Kërkohet pastrimi sepse rrezikon të përmbytë...

Berat/ Përroi që rrjedh me plehra. Kërkohet pastrimi sepse rrezikon të përmbytë toka

0
Shpërndaje

Përroi në hyrje të qytetit të beratit është kthyer në një vend depozitim i mbetjeve.

Përroi i Gushtovës dhe rrjedha e tij me plehra përshkon tre fshatra para se të bashkohet me lumin Osum. Situata është përkeqësuar tre muajt e fundit.

Si kanal i kategorisë së parë pastrimin e tij duhet ta bëjë bordi i kullimit në Korçë thonë në njësinë administrative Otllak.

Përroi rrezikon të përmbytë toka e shtëpisë nëse situata nuk përmirësohet. / Top Channel

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here