Kryefaqja Aktualitet Bllokohen ilaçe kontrabandë në pikën kufitare të Kakavijës

Bllokohen ilaçe kontrabandë në pikën kufitare të Kakavijës

0
Shpërndaje

olicia kufitare e Kakavijës ka bllokuar ditën e sotme një kuti me ilaçe kontrabandë në autobusin e linjës Greqi-Shqipëri.

Gjatë kryerjes së procedurave të kontrollit në autobusin e linjës Greqi-Shqipëri, me drejtues mjeti me shtetasin me inicialet V.V,u konstatua një kuti, e cila në përmbajtje të saj, kishte një sasi të konsiderueshme ilaçesh kontrabandë.

Menjëherë strukturat e Drejtorisë Antitrafik dhe Degës Doganës Kakavijë kanë bërë bllokimin e tyre. Ndërsa në lidhje me këtë ngjarje, raportohet se nuk ka persona të proceduar apo të ndaluar deri më tani.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here