Kryefaqja Aktualitet Bulqizë/Iu shpërthen granata tek luanin, humb jetën një fëmijë, 1 plagoset

Bulqizë/Iu shpërthen granata tek luanin, humb jetën një fëmijë, 1 plagoset

0
Shpërndaje

Një ngjarje e rëndë është shënuar pak caste më parë në Bulqizë.

Një fëmijë ka humbur jetën ndërsa një tjetër është plagosur si pasojë e shpërthimit të një granate. Fëmijët kanë hasur granatën në vendin ku ishin duke luajtur.

Mësohet se i mituri ka ndërruar jetë në spitalin e Bulqizës, si pasojë e plagëve të marra nga shpërthimi i granatës, ndërsa bashkëmoshtari i tij është nisur me helikopter drejt Tiranës.

Ngjarja është shënuar në fashtin Koçaj- Fushë Bulqizë, kur dy fëmijë të mitur (motër dhe vëlla, 9 dhe 11 vjeç)  kanë gjetur një granatë  në një përrua. Dyshohet se granata ka shpërthyer ndërsa fëmijët kanë qene duke luajtur. Për pasojë, i mituri 11-vjeçar  ka humbur jetën ndërsa e motra është transportuar në gjendje të rëndë për në spital.

Burimi: Balkanweb

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here