Kryefaqja Box 3 Çaji më i mirë që rrit imunitetin dhe lufton virozat, temperaturën e...

Çaji më i mirë që rrit imunitetin dhe lufton virozat, temperaturën e lartë dhe dhimbjet e trupit

0
Shpërndaje

Përshtati në shqip për gazetën “Shëndet+”: Daniela Bardhi

Njerëzit gjatë kësaj periudhe të vitit janë më të ndjeshëm ndaj virozave gripale, të ftohurave etj. Këto viroza sjellin ethe, këputje të trupit, dhimbje muskujsh, rënie të imunitetit etj. Çaji më i mirë që mund të ju vijë në ndihmë në këto raste është çaji i borzilokut dhe kamomilit, ja si ta përgatisni:

Në një litër ujë hidhni një lugë kamomil, një lugë gjethe borziloku dhe lërini të valojnë disa minuta.

Konsumojeni çajin të vakët dhe shtoni një lugë çaji mjaltë dhe një lugë çaji kanellë. Konsumojeni 2-3 herë në ditë, derisa të ndiheni më mirë. / Burimi: steptohealth

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here