Kryefaqja Shendeti a-z F Çfarë e shkakton gjendjen e të fikëtit?

Çfarë e shkakton gjendjen e të fikëtit?

0
Shpërndaje

Përshtati në shqip: Blertina Koka

Nga nivelet e ulëta të sheqerit në gjak deri tek aritmita, ja cilët janë 7 shkaqet e mundshme të gjendjes së të fikëtit? 

Nivelet e ulëta të sheqerit në gjak

Termi mjekësor për këtë gjendje është hipoglicemia. Ajo shkakton marramendje, dridhje, lodhje, mospërqendrim dhe turbullim të shikimit.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here