Kryefaqja Box 5 Çfarë mund të përfitohet nga lëngu i patates

Çfarë mund të përfitohet nga lëngu i patates

0
Shpërndaje

Patatet janë përdorur për të kuruar sëmundjet e ndryshme për qindra vjet. Veçanërisht lëngu i patateve është tepër efikas për trajtimin e sëmundjeve të ndryshme.

Si ta përgatisim lëngun e patates?

Lani pataten dhe hiqni pjesët jeshile të ndodhura mbi lëkurë. Në vend të përdorimit të shtrydhëses së frutave, priteni atë në copa të vogla dhe shtrydheni me ndihmën e një pëlhure. Për të përmirësuar shijen përziejeni me lëng molle, limoni, karrote dhe pak mjaltë. Sigurohuni ta konsumoni të freskët.

Për çfarë shërben?

Lufton gastritin: një lugë gjelle lëng patate përziejeni me ujë dhe pijeni gjysëm ore para se të hani mëngjes, drekë, dhe darkë.

Lufton ulçërën e stomakut: pini 50 ml lëng patate në mëngjes, dhe 50 ml para se të hani drekë.

Rregullon sheqerin në gjak: duhet të konsumoni çdo ditë lëng patate.

Lufton kancerin: lëngu i patates është pjesë e terapisë kundër kancerit

Kuron mjaft sëmundje të tjera si: sëmundje të zemrës, dhimbje të shpeshta koke, dhimbje menstruale. /Healthyfood.com

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here