Kryefaqja Aktualitet COVID-19; Raste të reja në radhët e personelit mjekësor

COVID-19; Raste të reja në radhët e personelit mjekësor

0
Shpërndaje

Sipas zërave jo zyrtarë, në radhët e personelit mjekësor në QSUT, janë zbuluar dhe 12 raste të reja me Covid 19.

Rastet e reja i përkasin repartit të sëmundjeve të brendshme në QSUT, ku që prej të hënës u janë bërë tamponet të gjithë stafit, dhe ditë pas dite po dalin raste të reja. Virusi është përhapur nga një infermiere, e cila ka rezultuar pozitive ditën e hënë, dhe më pas është shtruar në spitalin Infektiv. Vijon…

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here