Kryefaqja Aktualitet COVID-19 rikthehet në Wuhan, rishfaqen 7 raste

COVID-19 rikthehet në Wuhan, rishfaqen 7 raste

0
Shpërndaje

Vendi i origjinës së koronavirusit, Wuhan ka njoftuar testimin e 11 milionë banorëve të tij, si një përgjigje e menjëhershme kundër Covid-19, pas konfirmimit të shtatë infeksioneve, të parat pas më shumë se një viti.

Autoritetet e kryeqytetit të Hubei, ku koronavirusi i ri u zbulua për herë të parë në fund të vitit 2019, kishin kryer një operacion të ngjashëm vitin e kaluar, pas heqjes së bllokimit dhe kthimit në normalitet të vendosur në prill.

“Po kryhen me shpejtësi teste gjithëpërfshirëse të acidit nukleik tek të gjithë banorët”, shpjegoi zyrtari i Wuhan Li Tao në një konferencë shtypi.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here