Kryefaqja Aktualitet COVID-19/ SHBA shënon rekord vdekjesh, 1736 viktima vetëm ditën e fundit

COVID-19/ SHBA shënon rekord vdekjesh, 1736 viktima vetëm ditën e fundit

0
Shpërndaje

Rekord të zi ka shënuar SHBA sot pasi 1 mijë e 736 persona, si asnjë herë më parë humbën jetën prej COVID-19.

Tashmë nr. total i viktimave në SHBA shënon 12 mijë e 722 teksa të infektuarit kanë kapur 400 mijë.

Në një konferencë për shtyp Presidenti Donald Trump mendoi se ky është piku i vdekjeve dhe të infektuarve për SHBA. Ndërkohë vetëm Nju Jorku që është tashmë pika e nxehtë jo vetëm e SHBA por dhe e botës shënoi 731 viktima.

Gjithsesi kjo shifër pritet të rritet pasi disa shtete në SHBA nuk kanë përditësuar ende të dhënat.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here