Kryefaqja Aktualitet Dy gra maskohen si “gjyshe” për t’u vaksinuar kundër Covid

Dy gra maskohen si “gjyshe” për t’u vaksinuar kundër Covid

0
Shpërndaje

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Florida, ku dy gra janë maskuar si dy të moshuara për të marrë vaksinën kundër koronavirusit.

“Ato ishin veshur me doreze, kapele, size,” tha Dr. Raul Pino, drejtori i Departamentit të Shëndetësisë në Florida.

Autoritetet kanë rënë në dyshime për shkak të kartës së identitetit. Ato ishin duke marrë dozën e dytë të vaksinës kur janë nxjerrë zbuluar, pasi me të parën ja kanë hedhur paq.

Mediat e huaja bëjnë me dije se gratë e masakuara ishin të moshave 44-vjeç dhe 34-vjeç, ndërsa në Florida vaksinimi i bëhet të moshuarve mbi moshën 65-vjeç.

Drejtori i Departamentit të Shëndetësisë tha se numri i njerëzve që përpiqen të falsifikojnë identitetin e tyre është shumë i lartë kohët e fundit.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here