Kryefaqja Aktualitet Dy viktima orët e fundit nga COVID-19, gruaja nga Tirana u infektua...

Dy viktima orët e fundit nga COVID-19, gruaja nga Tirana u infektua në një spital privat

0
Shpërndaje

Dy viktima të tjerë janë registruar në 24 orët e fundit në Shqipëri si pasojë  Covid-19.

Referuar të dhënave zyrtare nga Ministria e Shëndetesise një paciente 78 vjeçare nga Tirana, e transferuar nga një spital jopublik, ka ndërruar jetë në spitalin infektiv.

Pavarësisht trajtimit intensiv në reanimacion, gruaja  e moshuar nuk ia ka dalë dot.

Ndërkohë viktima e dytë është një pacient 83 vjeçar nga Durrësi, që gjithashtu kishte qënë në terapi intensive. Ai vuante nga hipertensioni.

Në total numri I personave që kanë humbur jetën në vendin tonë është 58, nga të cilët 32 janë në qarkun Tiranë dhe 10 në qarkun Durrës.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bëri të ditur se për të katërtën javë të vijimit të epidemisë vazhdon një situatë serioze e rasteve të konfirmuara pozitive me Covid19, e rasteve që kanë kërkuar shtrim në spital apo rasteve në terapi intensive.

COVID-19/ “Situatë serioze”, Ministria e Shëndetësisë njofton të dhënat e sotme

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here