Kryefaqja Aktualitet E fundit/ COVID-19 i merr jetën mjekut në Vlorë

E fundit/ COVID-19 i merr jetën mjekut në Vlorë

0
Shpërndaje

Dermatologu Llambro Bala ka humbur jetën ditën e sotme nga Covid-19 në Vlorë. Lajmi është bërë me dije nga Urdhri i Mjekëve të Shqiperisë me anë të një postimi në rrjete sociale, duke i shprehur ngushëllimet familjes dhe të afërmve.

Mjeku ishte infektuar për disa ditë, ndërsa ai nuk mund ta mposhtte sëmundjen.

“Urdhri i Mjekeve te Shqiperise shpreh ngushellimet me te sinqerta familjes, kolegeve dhe te afermeve te tij…I paharuar qofte kujtimi i tij” thuhet në postim.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here