Kryefaqja Aktualitet Elbasan, të prekur nga covid – 19 një mjek dhe dy infermierë

Elbasan, të prekur nga covid – 19 një mjek dhe dy infermierë

0
Shpërndaje

Gazetare: Klevisa GJIKA

Pjesë e 90 të infektuarve të raportuar ditën e sotme janë edhe bluzat e bardha në Elbasan.

Sipas informacioneve të gazetarit Aldo Kozarja për abcnews.al, një mjek dhe dy infermiere i shtohen listës së të infektuarve të qytetit të Elbasanit. Mësohet se mjeku është nga një qendër shëndetësore, ndërsa infermieret nga materniteti.

Gjatë një interviste për Abc News, mjeku Kujtim Ibrahimi tha se është mbyllur reparti i gjinekologjisë. Aktualisht Ibrahimi është në vetëkarantimi së bashku me bashkëshorten e tij, pasi përgjigjia e tamponit rezultoi pozitive.

Kujtojmë se ditën e sotme MSH deklaroi se në spitalin infektiv për 24 orët e fundit kanë humbur jetën 2 persona, duke e çuar numrin total të viktimave në vend në 85.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here