Kryefaqja Aktualitet Foto/ Materniteti “Mbretëresha Geraldinë” në kushte skandaloze

Foto/ Materniteti “Mbretëresha Geraldinë” në kushte skandaloze

0
Shpërndaje

Shëndetësia vazhdon të jetë një nga sektorët më problematikë në Shqipëri.

Në një postim të bërë nga një qytetar në rrjetin e tij social duket qartë gjendja në të cilën ndodhet materniteti “Mbretëresha Geraldinë”. Pllaka të thyera, mure të çara dhe lagështirë, këto pamje tregojnë fotot e postuara.

Problematika të tjera të ngritura nga qytetari janë dhe numri i madh i grave lehona në një dhomë apo gjendja skandaloze e konsultoreve të fëmijëve.

Postimi i plotë:

Aty ku nis jeta!

 Materniteti “Mbretëresha Geraldinë” ku situata nuk mund të tregohet veç me 4 foto. 4 lehona në një dhomë, ndriçimi si me qiri, lagështirë! Nuk e di por përmirësimi i shëndetësisë duhet të fillonte nga këto ambjente dhe kur nuk është bërë gjë deri tani nuk besoj se do bëhen dhe për ca kohë! Nuk po flas për konsultoret e fëmijëve që janë skandal më vete!                         

Zoti qoftë me ne! /shëndeti.com.al

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here