Kryefaqja Shendeti a-z A Gjithçka duhet të dini mbi aneminë: Shkaktarët, komplikacionet, trajtimi…

Gjithçka duhet të dini mbi aneminë: Shkaktarët, komplikacionet, trajtimi…

0
Shpërndaje

Nga Blertina Koka

Anemia zhvillohet kur nuk keni mjaftueshëm qeliza të kuqe të gjakut, të shëndetshme, për të transportuar oksigjenin në gjithë trupin. Qelizat e gjakut mund të kenë mungesë të hemoglobinës, proteina që iu jep qelizave ngjyrën e kuqe. Më të predispozuar për t’u prekur nga anemia janë gratë shtatzëna, adoleshentet dhe të moshuarit.

Shfletoni galerinë për të mësuar gjithçka mbi aneminë, duke filluar nga simptomat, faktorët rrezikues, ndërlikimet, mënyrat e trajtimit, ushqimet që duhet të konsumoni etj.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here