Kryefaqja Box 3 Harrojeni botoksin! Ja si mund t’i zhdukni rrudhat në fytyrë

Harrojeni botoksin! Ja si mund t’i zhdukni rrudhat në fytyrë

0
Shpërndaje

Përshtati për gazetën “Shëndet+”: Blertina Koka

Të gjitha trajtimet dhe kremrat anti-rrudhë mund të jenë të shtrenjta, por një pjesë e mirë e tyre përmbajnë edhe kimikate të dëmshme. Në vend të tyre, në shtëpi mund të përgatitësh një maskë shumë të thjeshtë për fytyrë me përbërës kryesor kakaon. Për shkak të sasisë së lartë të antioksiduesve, kakao mund të ndihmojë në parandalimin e rrudhave, dhe i jep lëkurës shkëlqim dhe hidratim. Ajo mbron gjithashtu lëkurën nga infeksionet bakteriale dhe virale.fytyre rrudha

Ja receta për këtë maskë:

  • 1 avokado
  • 2 lugë gjelle kakao pluhur
  • 2 lugë çaji mjaltë
  • 1 lugë çaji kanellë

Përgatitja:

Fillimisht qëroni avokadon dhe e vendosni në një enë. Copëtojeni me një pirun dhe pastaj shtoni ingredientët e tjerë. Mund të përdorni shtrydhësen ose një blues nëse doni. Përzieni ingredientët derisa të formohet një pastë e lëngshme. Aplikojeni këtë maskë në fytyrë dy herë në javë.

Burimi: Just Healthy Lifestyle / https://shendeti.com.al/

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here