Kryefaqja Aktualitet I infektuar dhe vetë me Covid-19, burri nga Kamza çon gruan në...

I infektuar dhe vetë me Covid-19, burri nga Kamza çon gruan në spital: Se lija dot të vdiste

0
Shpërndaje
Një burrë nga Kamza, i infektuar me COVID-19, është detyruar që të dalë nga banesa për të shoqëruar bashkëshorten në Spitalin Infektiv.

Qytetari tregon për Gazeta Shendeti se prej 4 ditësh bashkëshortja e tij po trajtohej në shtëpi, por pas përkeqësimit të gjendjes janë detyruar ta sjellin në spital, ku edhe po merr shërbim ambulator në oborrin e Infektivit.

Ndër të tjera, qytetari rrëfen se kanë harxhuar rreth 500 mijë lekë ilaçe për trajtimin dhe nuk kanë marrë asnjë lloj rimbursimi.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here