Kryefaqja Aktualitet Infektoi 13 të tjerë me koronavirus, Pipero: Infermierja nuk iu bind këshillimit...

Infektoi 13 të tjerë me koronavirus, Pipero: Infermierja nuk iu bind këshillimit për t’u izoluar

0
Shpërndaje

Mjeku i njohur, Pëllumb Pipero ka folur rreth rasteve të shtuara me COVID-19 gjatë dy ditëve të fundit. Pipero ka folur në emisionin “Open” edhe për rastin e një infermiereje që ka infektuar 13 persona të tjerë në një spital në Tiranë.

Sipas Piperos e infektuara në fjalë nuk dihet se ku e ka marrë Covid-19, ndërsa shton se pavarësisht se i është këshilluar që të izolohet para se të dalë me koronavirus, personi në fjalë ka hezituar dhe ka shmangur këshillimin.

“I është rekomanduar të izolohet, por nuk e ka zbatuar këshillën. Ka qenë papërgjegjshmëri e një individi. Nuk e dimë ku e ka marrë infeksionin. Ka shfaqur shenja të covid-it. Ndërkohë po hetohet rasti se ku mund ta ketë marrë. Personeli mjekësor nuk duhet të humbas vigjilencën.” tha mjeku Pipero.

LËR NJË MESAZH

Please enter your comment!
Please enter your name here